SAPPHIRE DE 9.000$ KİRALIK 348M2 4+1 LÜKS MUHTEŞEM DAİRE

Mega Fotoğraflar

Emlak Açıklaması

SAPPHIRE DE 9.000$ KİRALIK 348M2 4+1 LÜKS MUHTEŞEM DAİRESapphire Residence

Proje Bilgisi

Kiler Holding ve Güney Turizm tarafından finanse edilen, müteahhitliği Biskon Aş., mühendisliği Balkar Mühendislik ve mimarisi Tabanlıoğlu Mimarlık tarafından tasarlanan Sapphire Residence 2011 yılında hizmete açıldı. Toplamda 165.139 m2 lik bir alana inşa edilen proje 261 metrelik uzunluğu ile Türkiye’nin birinci ve Avrupa’nın beşinci en yüksek binası, aynı zamanda ekolojik özellikleri ve tasarımının estetiği nedeniyle, İstanbul’un her yerinden görülen ve tanınan bir bina olma özelliğine sahip.

 

10 kat zemin altında olmak üzere toplam 66 kattan oluşan projede bünyesinde, tamamı lüks detaylarla donatılan ve metrekareleri 120 ile 750 m2 arasında değişen 7 farklı tipte 177 adet daireyi barındırıyor. Daireler 1+1 (A ve B tipi olmak üzere iki tipte); 2+1 ;  3+1 ; 3,5+1 ; 6,5+1  (2 mutfaklı) seçenekleri ile yüksek standartlarda yaşam arzulayan sakinlerinin tercihlerine sunuluyor.

 

Binanda çevre dostu sistemlerin kullanılmasıyla enerji tüketimi kontrol edilirken, her 3 katta iklimlendirme alanı olarak düzenlenen yeşil alanlar, yüksek kotta bulunan oturumlarla da doğal ve sıcak bir atmosfer sağlıyor; en yüksek katlarda dahi bahçeli ev ölçeğini ve hissini koruyor. Rezidans kısmında bulunan 4 konut zonu sayesinde her 3 katta bir gökyüzü bahçesi oluşuyor, ayrıca zonlar arasında konumlanan katlarda konut kullanıcıları için çeşitli rekreasyon alanları bulunuyor.

 

Sapphire Residence Büyükdere Caddesinde ana arterlerin, köprü yollarının ve metronun kesişme noktasında bulunması özelliğiyle sakinlerine rahat bir ulaşım imkanı da sağlıyor. Ayrıca şehrin lüks semtlerine, alışveriş noktalarına, kültür etkinliklerinin bulunduğu merkezlere yakınlığı ile de ayrıcalıklı bir konumda bulunuyor.    

 

Projede bulunan 970 metrekarelik özel sosyal alan (lounge), 1.100 metrekarelik golf antrenman sahası, 225 metre yükseklikte yer alan seyir terası, alışveriş merkezi ve binanın en son katında yer alan lüks restoran ve bar ile sakinlerine elit ve ayrıcalıklı bir yaşam alanı yaratıyor.

Teknik Özellikler

Bina Özellikleri: İstanbul Sapphire, tüm deprem yönetmeliklerine uygun bir şekilde inşa edilmiştir. Son teknoloji kullanılarak birinci sınıf malzeme ve işçilikle inşa edilen Sapphire Residence projesinde tüm dairelerde akıllı bina sisteminin alt yapısı kurulmuştur. 

İstanbul Sapphire’de elektrik sistemi jeneratörler vasıtasıyla kesintisiz olarak sağlanmaktadır. Isıtma, doğalgaz çelik kazanlarla üretilmekte ve cam önlerinden sağlanmaktadır. Soğutma, su soğutma kulelerinden oluşan sistem üzerinden iletilmektedir

 

Bina taşıyıcı sistemi betonarme ve çelik olarak tasarlanmıştır. Bodrum katlar ve alışveriş merkezi katları betonarme olarak planlanmış, dış cephe ve devamı niteliğindeki alışveriş merkezi çatı örtüsü çelik konstrüksiyondur. Bina içindeki düşey sirkülasyon için 8 tanesi yüksek hızlı olmak üzere, toplam 14 adet asansör ve 13 adet yürüyen merdiven, yatay sirkülasyon için de 8 adet yürüyen yol bulunmaktadır.  Menfezler ve teknik donanımla sağlanan doğal havalandırma sayesinde “nefes alan bina”, iklimlendirme için daha az enerji tüketmektedir. Ayrıca dış cephe ve iç cepheler arasında çeşitli iklimlendirme alanları düzenlenmekte, bu tampon bölümlerde ayrıca binanın işletim destek sistemleri ve mekanik sistemler bulunmaktadır. Bina cephesi birbirinden bağımsız iki kabuktan oluşmakta; iç mekanlar, dışta oluşturulan kabuk yardımı ile olumsuz meteorolojik koşullardan ve sesten korunmaktadır. Bu şeffaf kabuk aynı zamanda iç mekan-dış atmosfer arasında tampon bölge oluşturmakta, yapı fiziği çözümlerini pozitif yönde etkilemektedir

 

Konut Özellikleri: Ankastre beyaz eşya, intercom sistemi, rezidans hizmetleri( 24 saat concierge, alışveriş hizmeti, kuru temizleme ve çamaşır hizmeti,  odalarda kablosuz internet vb)

Güvenlik: 24 saat özel güvenlik ve güvenlik kameraları, yangın algılama ve ihbar sistemi, yangın söndürme kuru ve ıslak hidrant sistemleri, erişim (kartlı giriş) kontrolü sistemi, görüntülü ıntercom sistemi, cctv kapalı devre kamera ile izleme sistemi, panik buton sistemi bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul Sapphire’de konut sakinlerine özel hazırlanmış akıllı kimlik kartları sayesinde, tüm girişler yapılabilmektedir. Bu kartlar farklı kişiler tarafından kullanılamadığı gibi, misafirler için resepsiyondan misafir kartları verilmektedir. 

Yönetim ve Aidat

m2 birim fiyatı: 10 TL

Not : Aidatlar yıl bazında değişim göstermektedir.

Aidata dahil olan hizmetler: Resepsiyon, güvenlik, bina iç-dış temizliği, otopark.

Aidata dahil olmayan hizmetler: Daire içinde kullanılan su, elektrik, ısıtma-soğutma, spor tesislerinin kullanımı.

Sosyal Alanlar

İstanbul Sapphire projesi yeşil, çevreci ve enerji tasarruflu bir bina olmanın yanısıra yüzme havuzundan, golf oynama imkanına, Sapphire Çarşı’da alışveriş imkanınından seyir terasına ve bahçelerine kadar çok yönlü bir yaşam olanağı sunmakta. Her 3 katta bir yer alan dikey bahçeler, İstanbul Panorama manzarasından önce sakinlerini karşılamakta.

Yüzme keyfi yanında, jakuzi, sauna, masaj (SPA) odaları, güneşlenme ve dinlenme alanları yanında gün ışığı aydınlığında fitness, kardio ve egzersiz alanı, pilates, yoga ve dans uygulamaları stüdyoları ile tatil köyünü ve 5 yıldızlı bir otel konforunu sunmakta.. 1000 metrekareye yakın lounge alanı sakinler ve misafirleri için danışma masası, lounge bar, toplantı, kokteyl, yemek ikramı imkanı sunmakta. Golf meraklıları için 163 metrede 35. katta antreman sahası bulunmakta.  Ayrıca AVM ye direk ulaşım sayesinde alışveriş, sinema, yeme-içme vb ihtiyaçlar da kolayca karşılanabilmektedir.

Sapphire Lounge Özellikleri :Oturma Grupları, Bar ve Kahve Köşesi, Multimedya Salonu, Oyun Salonu, Çocuk Oyun Alanı, Toplantı Odaları, Concierge, İstanbul Sapphire Residence Yönetim Ofisleri

Sapphire Sport Özellikleri : Toplam 2300 m2alan, 7 x20 metre ebatlarında140 m2kapalı havuz ( derinlik1.40 metre), 2 Adet Jakuzi, 2 Adet Masaj Odası, 2 Adet Sauna, 2 Adet Buhar Odaları, Dinlenme Odaları, Soyunma Odaları, Fitness Alanı Ekipmanları...

Emlak Özellikleri

Detaylı Bilgi İsteyin

Güvenlik Kodu

Emlak Danışmanı

Sosyal Medya'da Paylaş

Önerilen Satılık Emlaklar

Etiketler

hazır emlak sitesi